A verseny kis időbeli csúszással indult már akkor, amikor az első állomáshoz igyekeztünk. Összesen 10 állomáson kellett teljesítenünk, 4 gyakorlati, 2 elméleti, és közben 4 pihenő. A ránk kiszabott szituációkat eredményesen megoldottuk, el kellett látnunk ájultat, újra kellett élesztenünk eszméletlen, nem lélegző beteget, amatőr akrobatákat kisebb-nagyobb sérülésekkel, meg kellett küzdenünk erőszakos, aggódó barátokkal, és csak apró hibákat vétettünk. A csapatunk minden egyes tagja a tudása legjavát hozta. Nagyon szoros küzdelem volt, és végül 3. helyezést sikerült elérnünk, bár csak pár ponttal maradtunk le az első helyről a Semmelweis Ignác Humán Szakképző Iskola és a Szent László Gimnázium csapatai mögött.
Csapatunk tagjai:
Hecz Klaudia, Hidegh Barbara, Török Edvin Ádám és Varga Ákos 9.a, valamint Szabó Zsombor és Buga Márton 11.c osztályos tanulók.
Egy nagyon jó hangulatú versenyen voltunk, nagyon élveztük, alig várjuk, hogy két év múlva ismét próbálkozzunk, csak akkor még nagyobb odafigyeléssel.
Buga Márton 11.c
Az oklevelünk megtekintéséhez kattints ide!
Tanáraink a Vöröskereszt Pedagógus és Intézményi ElsősegélynyújtóVersenyén
tanulmányi verseny április 13, 2010Kicsengetnek a 6. óráról! Rohanás a tanári felé, gyors pakolás, kettőre a Blahán kell lenni! Miért e nagy izgalom? Az idei tanévben a Corvin Mátyás Gimnázium és Szakközépiskola öt tanára indul a Vöröskereszt Pedagógus és Intézményi Elsősegélynyújtó Versenyen. Hetek óta készülünk, ma pedig már nagyon izgulunk. Csapatkapitányunk, Ujlaki Csilla az egyetlen tapasztalt közülünk, mi, többiek (Karmacsi Krisztina, Kecskés Márton, Pogácsás Otília) elsőként veszünk részt elsősegélynyújtó versenyen. Helyszíne a 8. kerületi Molnár Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola 3. emelete. Hét teremben különböző baleseti szituációk várnak minket, melyet hatékony együttműködéssel, a lehető leggyorsabban kell megoldani! A feladatok-baleseti szituációk rendkívül élethűen tálaltak, az animátorok színészi játéka döbbenetes.
Az első terem, ahová belépünk, két lánytól hangos, egy fiún folyik a vita. Közelebb lépve látjuk, az egyik lány karja erősen vérzik, a sebből egy ceruza fele kandikál ki. E ceruza másik felét a másik leány szorongatja, keze ökölbe szorul, hangosan bizonygatja igazát, arcán mély, vérző pászták díszelegnek.
A csapat megindul, mindenki fejében pörög a jól megtanult protokoll: ellenőrizni a helyszínt, szétválasztani a vitázókat, elvenni mindent, ami fegyver lehet a továbbiakban, felmérni a sérüléseket, ellátni őket, mentőhívás, nyugtatás.
Nem egyszerű egy ilyen helyzet, hiszen az imitátorok igyekeznek megnehezíteni az elsősegélyt, felpattannak, kiabálnak az ellátók feje felett. Ha egy pillanatra megszűnik a kontroll, újra elszabadulhat a pokol. Ám csapatunk figyelme nem lankad, így kevesebb, mint 4 perc alatt ellátja a sérülteket!
Az őrjöngő lányok szemvillanás alatt kedves, csendes középiskolásokká válnak, rögzítik maximális pontszámunkat az állomáson és indulunk is tovább.
Vár minket további 6. helyszín, ahol a tűzkeresztségen már átesve sokféle sérülés vár minket: koponyaalapi törés, ájulás, vállficam, újraélesztés. A gyakorlati ismeretek mellett a 2. állomáson elméleti tudásunkat is mérik - feladatlap formájában.
A 7. állomáshelyet végigjárva, pontozólapot leadva a pihenőben várjuk az eredményhirdetést. Minden csapat az események hatása alatt hangosan élménybeszámolót tart, miközben a számukra kihelyezett finomságokból falatoznak. Így teszünk mi is. Elégedetten, fáradtan figyeljük a rendezőket, találgatjuk a csapatok sorrendjét.
Nemsokára megjelenik a főszervező, eredményhirdetés! Második hely a miénk, a vendéglátó iskola csapata zárja elsőként a versenyt! Örömmel, élményekkel, elszántsággal felvértezve indulunk haza. Visszajövünk majd azért az első helyért! :-)
Szöveg: Pogácsás Otília tanárnő
Képek: Kollár Renáta 12.b.
Itt találjátok a német fordítási verseny feladatait. Az elkészült munkák beadási határideje 2014. november 7.
Jó munkát!
Deutsch_Oberstufe
Klasse10.
Klasse11.
Klasse-9.
1. Bernáth Roland (12. c)
2. Bujáki Attila (11. b)
3. Bereczki Alexandra Kitti (10. b)
4. Furka Zsófia (12. c)
5. Radics Réka (11. d)
A budapesti középdöntőben Bernáth Roland, és Bereczki Alexandra Kitti képviseli iskolánkat.
Bereczki Alexandra Kitti 10.b
Most Szászi Gitti 11. b osztályos tanuló beszámolóját olvashatjátok a díjátadóról. Jó szórakozást!
Kalandos szurikáták a dobogón
Tavaly indultunk az osztállyal egy fizika versenyen. Ennek két fordulója volt és ezeket összesítve harmadik helyezést értünk el a Stiefel Tudományos Kaland pályázatán.
A díjátadó 2015. szeptember 25-én volt megtartva az Eötvös Loránd Tudomány Egyetemen a Kutatók Éjszakája rendezvénysorozat keretében. Fantasztikus élmény volt, hogy egy ilyen helyen vehettük át a nyereményünket. Maga a rendezvény az ELTE ásványtár részlegében volt, minden meseszépen ragyogott körülöttünk és mielőtt elkezdődött volna a rendezvény megtekinthettük ezt a csodás gyűjteményt.
Velünk együtt ott volt az első és a második helyezett is természetesen, ráadásul még egy résztvevő osztály is, akik bár nem nyertek, szerették volna látni az ünnepséget. Mindenki nagyon barátságos és közvetlen volt. Bemutatták a versenyre beküldött videóinkat és elmondták mi tetszett nekik benne, mi fogta meg őket. Aztán egyenként kihívtak minket, hogy átadják a névre szóló okleveleinket és a nyereményünket, ami egy vízzel működő, okos telefonnal irányítható kisautó, az i-H2GO.
Elmondták, hogy a pályázat célja, hogy a gyerekek jobban megkedvelhessék a fizikát és jövőre is mindenképpen megrendezik. Úgy remélik, most kicsit híre ment a versenynek és több résztvevő jön majd, de elsőnek elégedettek voltak a tavalyi huszonhat vetélkedő osztállyal is. Egyaránt felkértek minket is, hogy mondjuk el véleményünket milyen volt elkészíteni a kísérleteket. Erről Bereczki Kitti nyilatkozott az osztály nevében. Határozottan, tömören és szépen megfogalmazva beszélt mindenről.
A díjátadó befejezése után megvendégeltek minket isteni szendvicsekkel, süteményekkel és sok különböző finom itallal.
Én okvetlen indulnék megint, mert vicces és összetartást igénylő munka volt elkészíteni a videókat. Mindenkinek megvolt a maga feladata. Gyenge Zsanett volt az operatőrünk, Kupics Zsófi vágta össze a videókat, mi pedig a többiekkel igyekeztünk elkészíteni minden kelléket és élvezettel végrehajtani a kísérleteket. Persze nem sikerült volna így, ha Kati néni és Laci bácsi nem segítenek, terelgetnek minket annyit.
A kísérletek a következő linkeken megtekinthetők:
1.Légroppantó
2. Űrolimpikon
Január 28-án megrendezésre került iskolánkban az Eötvös József Országos Középiskolai Szónokverseny első fordulója. Sokak örömére szolgált, hogy a kapott idézettel kapcsolatban
„Csak az ismeretlentől fél az ember. De aki szembeszáll vele, annak már nem ismeretlen”
Antoine de Saint-Exupéry
hosszasan ki lehetett fejteni a véleményüket, és meg lehetett osztani több személyes élményt/ tapasztalatot is. Iskolánkat ketten is képviselik a tavasszal megrendezendő regionális döntőn. Az első helyezett Danis Viola 11.D osztályos tanuló lett, míg a második helyen osztálytársam, Tirczka Borbála végzett. További helyezettek Bereczki Alexandra Kitti 11.b osztályos tanuló és Táncos Vivien Virág a 11.d-ből.
Bereczki Kitti 11.B
A Corvin Mátyás Gimnázium japánnyelv-tanulói évek óta részt vesznek a szónokversenyen, melyen japán nyelven előadott produkciók nevezhetnek.
A Szónokverseny célja, hogy a jelentkezők a hallgatóság előtt saját tapasztalataikat, véleményüket japán nyelven elmondhassák, ezáltal megbizonyosodhassanak tanulmányaik eredményeiről.
Iskolánk bízik abban, hogy az itt szerzett tapasztalatok serkentik majd a résztvevők további nyelvtanulási vágyát. Szeretettel várunk minél több jelentkezőt jövőre is!
Gratulálunk Argyelán Csilla Eszternek, Papp Fruzsina Gyöngyinek és Nagy Klaudia Reginának és természetesen felkészítő tanáruknak Makiko Kimurának!
Az alábbiakban az Argyelán Csilla és Papp Gyöngyi által készített beszámolót olvashatjátok a szónokversenyről.
Japán Szónokverseny
Március 19-én, mi (Argyelán Csilla, Nagy Klaudia és Papp Gyöngyi) részt vettünk a 22. évi budapesti japán szónokversenyen. Rengeteget készültünk rá és jól szerepeltünk. Nem kaptunk helyezést, mert előadók voltunk, de rengeteg ajándékot adott a bizottság: egy képeslappal teli csomagot, japán vékonytörülközőt, kitűzőt (Tokyo 2020), ráadásul evőpálcát is.
Összesen tíz verset mondtunk fel. Előadásunk előtt beültünk megnézni az igazi profin beszélő szónokokat, akik igazán érdekes témákról beszéltek japánul, szinte anyanyelvi szinten, bár az előadást nem igazán értettük, el voltunk kápráztatva.
Eredetileg nem hárman, hanem öten mentünk volna, de sajnos kiléptek hárman, így maradtunk ketten. Ennek következtében, nem mentünk volna, de Klaudia beszállt két verssel, hogy mégis mehessünk, Makiko-senseit felvidítva. Rengeteget segített nekünk a kiejtésben és a hangsúlyozásban a tanárnő, még az összes kért verset is megcsinálta PowerPointban, hogy könnyebben megtanuljuk őket.
Összefoglalva, nagyon jól szórakoztunk, a mai napig tudjuk a verseket és közelebb is áll hozzánk a japán nyelv. Makiko-sensei felajánlotta, hogy megtanít minket evőpálcával enni, ezért behoz nekünk egy kevés ételt, hogy tudjunk falatozni. :)
Arigatou Makiko-sensei!
[nggallery id=74]
A tűzvédelmet a középpontba állító pályázat célja, hogy a gyerekek kreatív alkotásokon keresztül mutassák be a tűzoltók izgalmas, egyben veszélyes világát. Ezt megtehetik magának a hivatásnak a bemutatásával, egy-egy tűzoltói beavatkozás ábrázolásával ugyanúgy, mint bármilyen más, ötletesen elkészített, a tűzvédelem fontosságát hangsúlyozó alkotással.
A bírálóbizottság a felmenő rendszerű pályázatra érkező műveket alkotóik kora alapján három csoportban értékeli: külön a 6-10, a 11-14, valamint a 15-18 éves diákok által készített munkákat. Az általános és középiskolásoktól szabadkézi grafikát, montázst, számítógépes grafikát, mémet, vagy videót várnak, az óvodások szabadkézi rajzokkal pályázhatnak.
Az országos pályázat fővédnöke dr. Tollár Tibor tű. vezérőrnagy, országos katasztrófavédelmi főigazgató, az Országos Tűzmegelőzési Bizottság elnöke. Az országos bírálóbizottságot dr. Bérczi László tű. dandártábornok, országos tűzoltósági főfelügyelő, az OTB ügyvezető elnöke vezeti.
Június 1-én délelőtt 10-órakor volt az eredményhirdetése Budapesten, Dologház u. 1 alatt.
Gratulálunk Labancz Eszter 9.D osztályos tanulónak nagyszerű alkotásához!